Vyhledat

Nevera v partnerstve

Väčšina vzťahov manželských, či bez manželského zväzku si prešla neverou, každý kto ňou prešiel vie, akou veľkou traumou je v živote človeka a ako devastujúco nevera zasiahne celý vzťah. Trpí hlavne ten kto je podvedený avšak aj ten kto podviedol. Nevera vo vzťahu nemusí znamenať koniec, no je najťažšou skúškou vzťahu, pretože ten kto je podvedený, ten stratil všetky ideály o partnerovi a dôveru voči jeho osobe. Zo skúseností z praxe s klientmi viem, že aj ten kto podviedol sa necíti v tejto pozícii komfortne, väčšinou cíti pocit viny a emocionálny chaos. Podvádzajúci partner sa často krát nevie rozhodnúť ako pokračovať ďalej, či zostať v manželstve alebo ho ukončiť. Podvedený partner cíti pocit krivdy, nedokáže pochopiť prečo sa to stalo, kde nastala chyba, má výčitky nielen voči partnerovi, ale aj voči sebe, neustále je myšlienkami pri tom ako ho partner podviedol a s kým. V praxi som sa často stretávala s prípadmi, keď ten kto bol podvedený chcel od partnera, aby mu povedal o svojom mimomanželskom vzťahu všetko, ako dlho to trvá, kto to je, čo k nemu cíti, kde a ako často sa spolu stretávali a množstvo ďalších veľmi zraňujúcich faktov.

Nevera v manželstve, nevera v partnerstve, nevera ženy, nevera muža, nevera manželky, nevera manžela, nevera partnera, nevera partnerky, nevera ženy v manželstve, nevera muža v manželstve
Nevera v manželstve?

Mala som klienta, ktorý bol presvedčený, že ak mu manželka povie všetko o svojom mimomanželskom vzťahu, tak mu to bude stačiť a skôr sa s tým dokáže vyrovnať, avšak opak bol pravdou, ani len netušil aké to bude mať pre neho a pre ich ďalšie fungovanie fatálne následky. Neustále si viac a viac predstavoval ako sa jeho žena dotýka iného muža a zdieľa s ním vzájomné intímnosti, dokonca si vo svojich predstavách ešte viac udalosti prifarbil až to nabralo veľmi obsedantné a ťažko odvrátiteľné myšlienky. Nechcite o vzťahu vašej polovičky do podrobností nič vedieť, pretože vás to bude zožierať ešte viac a emocionálne to ťažko unesiete. Nepátrajte po tom, aby vám to partner vysvetlil, prečo to urobil a čo ho k tomu viedlo aj tak sa pravdu nedozviete. Dôležité je, aby k vám a k sebe samému bol partner úprimný a ukončil mimomanželský vzťah. Majte však na pamäti, že prechádzať neverou vo vzťahu je veľmi emocionálne a fyzicky náročné. Je to akoby ste boli na hojdačke raz ste hore a raz dole a práve preto je správnou voľbou, ak vyhľadáte pomoc profesionála v oblasti manželských a partnerských vzťahov.

Služby pre Vás

Dovoľte mi predstaviť Vám 5 spôsobov ako Vám dokážem pomocť s Vašimi osobnými, partnerskými a rodinnými problémami. Po rozkliknutí jednotlivých typov poradenstva sa dozviete aké služby a riešenie Vám viem poskytnúť. 

Vitajte u mňa