Vyhledat

Zlomené srdce

Väčšina z nás si zažila vzťah, ktorý sa skončil rozchodom, možno sme v ňom iniciovali rozchod sami alebo nás opustil partner, tak nečakane, že sme sa z toho nevedeli spamätať. Rozchod je väčšinou ťažký proces pre obidve strany pre toho kto opúšťa a ešte ťažší pre toho kto zostane opustený. Keď príde rozchod nečakane a my sme mali s partnerom plány o spoločnej budúcnosti vtedy to s človekom oveľa viac otrasie ako, keď sme rozchod očakávali.

Čo robiť v takejto situácii, zabojovať o partnera alebo sa s rozchodom vyrovnať?


Nevera, manželská kríza, partnerská kríza, rozvod, predrozvodová, porozvodová problematika, pomoc deťom v období rozvodu, osobnostná kríza, individuálne poradenstvo, manželská poradňa Senec, manželský problém, partnerský problém, nevera muža, nevera ženy, nevera manžela, nevera manželky

Najlepším riešením v takejto situácii je prestať vynakladať energiu vyvolávaním a prenasledovaním partnera, ktorý z nášho správania bude ešte viac otrávený. Keď sa partner rozhodol nás opustiť väčšinou má na to dôvod aj keď to bude pre nás neprijateľný a nepochopiteľný dôvod.

Dlhodobý smútok a seba obviňovanie nám nepomôžu práve naopak, môže sa stať, že sa nepohneme ďalej, ale ešte viac sa pocity beznádeje a smútku začnú prehlbovať. V stave, keď začneme o sebe pochybovať a obviňovať sa, ,,čo by bolo keby…“ môže nastať stav väčšej beznádeje a zúfalstva, preto by sme si mali uvedomiť realitu a prijať ju taká aká je aj keď sa nám nepáči. Mali by sme sa s partnerom rozlúčiť napr. napísaním listu na rozlúčku, ktorý mu však nepošleme, ale ho môžeme spáliť alebo roztrhať. Dôležité je nezostávať dlho v stave ľútosti a smútku, avšak ani potláčať smútok nie je dobré popieraním, že to s nami  nič neurobilo, keď nás partner opustil. Dôležité je nevracať sa k spomienkam na spoločne strávené chvíle s partnerom, ani k fotografiám a predmetom, ktoré by nám neustále pripomínali partnera, práve naopak dočasne odstrániť z dosahu predmety a fotografie, ktoré nám pripomínajú spoločné chvíle s partnerom.

Až po čase, keď to všetko prebolí sa k nim môžeme vrátiť. Ak predmety alebo fotografie budeme mať stále na očiach, môže sa stať, že nás to bude neustále vracať k spomienkam. V takomto období je najlepšie, keď máme nablízku dobrého priateľa, ktorý bude pri nás stáť a pomôže nám bolesť prekonať. V prípade, že vám na to blízky priateľ nestačí a neviete sa pohnúť ďalej netreba mať strach ani ostych a vyhľadajte pomoc psychológa alebo odborného poradcu pre partnerské vzťahy.

Človek, ktorý je opustený častokrát má rany nielen na srdci, ale utŕži ranu aj na strate  sebavedomia a sebaúcty. Je presvedčený, že nie je hodný žiadnej lásky alebo žiadneho vzťahu do budúcnosti. Dôležité je neopúšťať sa práve naopak ísť medzi priateľov do spoločnosti, zmeniť si napr. šatník, obdarovať samého seba, zájsť si ku kaderníčke alebo na kozmetiku, spraviť si radosť. Prospešné je venovať sa veciam, na ktoré sme nemali čas, keď sme boli s partnerom, napr. také športovanie je veľmi účinné, pretože nám z tela vyplaví množstvo endorfínov a my sa budeme cítiť lepšie a silnejšie.

Služby pre Vás

Dovoľte mi predstaviť Vám 5 spôsobov ako Vám dokážem pomocť s Vašimi osobnými, partnerskými a rodinnými problémami. Po rozkliknutí jednotlivých typov poradenstva sa dozviete aké služby a riešenie Vám viem poskytnúť. 

Vitajte u mňa

logo-rodina-a-vztahy2_200.png

Mgr. Soňa Balogová

Lichnerova 72

903 01 Senec

Tel: 0908 617 360