Vyhledat

Deti potrebujú lásku

Najkrajším darom v živote rodičov je držať v náručí svoje dieťa. Väčšina z nás si spomenie na okamih, keď prvýkrát vo svojom náručí držal svoje čerstvo narodené dieťatko. Tie pocity sú neopakovateľné a každý ich prežívame individuálne. Jedno však máme všetci rovnaké a to je rola ,,rodiča“. Rodičovstvo nesie so sebou množstvo úloh, ktoré sú pre nás veľkou neznámou, pretože s ním nemáme žiadne skúsenosti, ale škola života nás naučí, ako byť rodičom.

Nevera, manželská kríza, partnerská kríza, rozvod, predrozvodová, porozvodová problematika, pomoc deťom v období rozvodu, osobnostná kríza, individuálne poradenstvo, manželská poradňa Senec, manželský problém, partnerský problém, nevera muža, nevera ženy, nevera manžela, nevera manželky

To, či svoju úlohu zvládneme alebo zlyháme ukáže až čas. Napriek tomu, že som si preštudovala množstvo odbornej literatúry, ako správne vychovávať deti a čo je pre ne najlepšie, častokrát si uvedomujem, že výchova vlastného dieťaťa je oveľa ťažšia a náročnejšia, ako tá učebnicová. Veď každé dieťa je individuálne a jedinečné a preto potrebuje prístup, ktorý rešpektuje jeho individualitu a jedinečnosť. Veľakrát sa môžeme stretnúť s rodičmi, ktorí nevedia pochopiť to, že svoje deti vychovávajú rovnako a napriek tomu jedno má problémy so správaním v škole a druhé nie. A to je práve to, že na každé dieťa platí niečo iné, avšak na všetky deti platí jedno rovnaké a to je dostávať dostatok lásky a pozornosti od svojich rodičov. Každé dieťa baží po pozornosti, uznaní a láske od rodičov. Ak dieťa tieto základné potreby nemá od svojich rodičov dostatočne nasýtené, môže nastať problém, ktorý nemusí vyvrcholiť v detstve, ale možno v dospievaní alebo až v dospelosti. Každý človek túži po láske a uznaní a preto by sme si mali uvedomiť, že na začiatku života každého človeka je dôležitá láska a pozornosť práve od rodiča.

Služby pre Vás

Dovoľte mi predstaviť Vám 5 spôsobov ako Vám dokážem pomocť s Vašimi osobnými, partnerskými a rodinnými problémami. Po rozkliknutí jednotlivých typov poradenstva sa dozviete aké služby a riešenie Vám viem poskytnúť. 

Vitajte u mňa

logo-rodina-a-vztahy2_200.png

Mgr. Soňa Balogová

Lichnerova 72

903 01 Senec

Tel: 0908 617 360